Maciej Miecznikowski

Maciej Miecznikowski

Maciej Miecznikowski  – śpiewak operowy, piosenkarz, multiinstrumentalista, prezenter telewizyjny, gawędziarz i konferansjer.
Uprawia niemal wszystkie gatunki muzyczne, od śpiewu chóralnego poprzez swing, punk i blues. Jest multiinstrumentalistą: gra na fortepianie, gitarze, akordeonie i trąbce.
Urodził się na Kaszubach. Z wykształcenia jest śpiewakiem operowym (bas), ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku.
W 1989 otrzymał wyróżnienie na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Śpiewał w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Był wokalistą kilku zespołów punkowych, m.in. Bagnet na Broń i Buty Orgazmu, a także prowadził zespół swingujący. Przez rok był wokalistą Püdelsów. Przez kilka lat występował z kabaretem DKD.
Od 2000 Maciej Miecznikowski  jest wokalistą zespołu muzycznego Leszcze, z którym wydał pięć albumów studyjnych: Wolne miasto dancing (2001), Ta dziewczyna (2002), Kombinuj dziewczyno (2003), Dziewczyna cud (2004) i Koniec z dziewczynami (2010). Od 2007 również artysta solowy, wydał trzy płyty: Czarodzieje (2007), Będzie z nami dobrze (2014) i Tribute to Nat King Cole (2015).
W 2003 był gospodarzem programu telewizyjnego Śpiewanie na ekranie w TVP2. Od października 2004 był solistą w oratoriach Zbigniewa Książka i Piotra Rubika: Świętokrzyska Golgota, Tu Es Petrus i Psałterz wrześniowy. W 2007 został solistą w oratorium Bartosza Gliniaka i Zbigniewa Książka Siedem pieśni Marii, a także wydał solowy album pt. Czarodzieje dedykowany Agnieszce Osieckiej, który nagrał z Andrzejem Zielińskim, oraz użyczył głosu Księciu w polskiej wersji językowej filmu animowanego Happy Wkręt. W 2008 zdubbingował hipopotama Moto Moto w filmie Madagaskar 2. Prowadził w TVP2 teleturniej Tak to leciało! (2008–2012), a w 2011 był kapitanem jednej z drużyn w programie Bitwa na głosy. W 2014 nakładem wytwórni Dream Music wydał album pt. Będzie z nami dobrze, który promował singlem „Mamy coś”. W 2015 został aktorem Teatru Kamienica, a w 2019 dołączył do zespołu Warszawskiej Opery Kameralnej.
źródło: wikipedia.pl

Tegorocznych zdobywców tytułu Mistrza Mowy Polskiej wskazanych przez Jurorów (profesorów: Marzenę Marczewską, Jolantę Tambor, Halinę Zgółkową, Adama Bednarka, Bolesława Farona, Mariana Kisiela, Jana Mazura oraz Marka Ziółkowskiego) poznamy podczas gali, która odbędzie się wieczorem14 września w Kieleckim Centrum Kultury. Podczas gali dowiemy się również kogo Członkowie Akademii Mistrzów Mowy Polskiej wybiorą jako zwycięzcę w kategorii Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej oraz kto zdobył tytuły w głosowaniu Vox Populi.

Patronat honorowy:
Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego
Renata Janik, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego
Rafał Trzaskowski, Prezydent m.st. Warszawy
Agata Wojda, Prezydent Miasta Kielce

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com