Pogrzeb Mistrza Andrzeja Matula

We wtorek 27 grudnia 2022 r. o godz. 13-tej w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w Warszawie pożegnamy Mistrza Andrzeja Matula.

Praktycznie wszyscy znali ciepły głos znakomitego dziennikarza nierozerwalnie związanego z Pierwszym Programem Polskiego Radia. Wielu z nas miało okazję podziwiać także Jego znakomitą kreację Juliusza Słowackiego w spektaklu Barbary Wachowicz zatytułowanym „Wigilie Polskie” i wystawianym w łódzkim Teatrze Wielkim, a następnie przez 15 lat w Teatrze Wielkim w Poznaniu oraz w Narodowym Centrum Muzyki we Wrocławiu.

W naszej pamięci Andrzej Matul kojarzyć się będzie nie tylko z „Latem z Radiem” czy realizowanymi wraz z Barbarą Wachowicz audycjami poświęconymi Powstaniu Warszawskiemu, ale przede wszystkim z błyskotliwymi wypowiedziami podczas gal Programu Mistrz Mowy Polskiej. Celowo użyliśmy liczby mnogiej, bo Andrzej Matul był pięciokrotnie nominowany do tego tytułu i gdy po raz piąty wystąpił na gali w 2007 roku, to zapowiedział, że kolejnej nominacji już nie przyjmie. Jurorzy oczywiści zrozumieli aluzję i wręczając Andrzejowi Matulowi tytuł Mistrza Mowy Polskiej przyznali się, że odwlekali jak tylko mogli ten moment, bo po prostu nie wyobrażali sobie gali bez Jego wspaniałych wypowiedzi.

Pozostaną w nas te piękne wspomnienia.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com