Mistrz Mowy Polskiej 2021 w Kieleckim Centrum Kultury

W tym roku, województwo świętokrzyskie po raz pierwszy będzie współorganizatorem Programu Mistrz Mowy Polskiej.

Kieleckie Centrum Kultury i Prezydent Miasta Kielce są honorowymi gospodarzami  XXI Gali Mistrzów Mowy Polskiej, która odbędzie się 20 września 2021 roku na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury.

Galę poprzedzi wiele atrakcji będących nie tylko formą promocji Wielkiego Finału, ale także wspaniałą okazją do obcowania z pięknem ojczystej mowy.

Przywilejem organizatorów, jest możliwość nominowania do tytułu Mistrza Mowy Polskiej mieszkańców z województwa, w którym odbędzie się Gala.

Wśród laureatów z lat ubiegłych, znanych z gazet czy telewizji, są także osoby reprezentujące małe środowiska lokalne. Kieleckie Centrum Kultury na stronie www.kck.com.pl/mistrz-mowy-polskiej za pośrednictwem lokalnych mediów i świętokrzyskich placówek kultury, zachęca mieszkańców województwa do zgłaszania kandydatów do tego zaszczytnego tytułu Mistrza Mowy Polskiej.

Zgłoszenia już napływają coraz szerszym strumieniem. Wśród kandydatów są między innymi: politolog, miłośnik ptaków, społeczniczka, weterynarz, dziennikarz i piewca folkloru świętokrzyskiego.

Przyszli mistrzowie, zobowiązani są do przygotowania 5 minutowych wystąpień na dowolny temat i wygłoszenia ich zgodnie z przyjętymi kanonami poprawności językowej, w jak najbardziej porywający sposób przed jury, którego przewodniczącą jest dr hab. prof. Marzena Marczewska z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego Kielcach.

Na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury, począwszy od 18 marca, odbywać się będą także, w najwyższym reżimie sanitarnym, spotkania z Mistrzami Mowy Polskiej z lat ubiegłych.

Kieleckie Centrum Kultury w Kielcach przypomina, że do 10 marca poszukuje porywających gawędziarzy i zaprasza na wszystkie spotkania promujące Galę Mistrzów Mowy Polskiej.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com