„wespół w zespół” wirusa „moc móc” zmóc.

Szanowni Państwo,

w tym roku przypada 20-lecie Programu Społecznego Mistrz Mowy Polskiej, promującego posługiwanie się piękną polszczyzną.

W obliczu sytuacji panującej w Polsce i na świecie, wszystkie wysiłki i środki ? co zrozumiałe ? kierowane są na walkę z pandemią. Zdajemy sobie przy tym sprawę, że organizacja wszelkich wydarzeń kulturalnych ? o ile w ogóle możliwa ? schodzi na dalszy plan. My także nie wiemy, czy i kiedy zdołamy zorganizować uroczystą galę Programu. Jesteśmy jednak przekonani, że nawet w tak trudnych czasach nie możemy zapominać o naszej tożsamości, której wyrazem jest stała troska o piękno języka polskiego jako narzędzia porozumiewania się i tworzenia kultury narodowej. Dlatego chcemy przywołać sylwetki Laureatów ? wspaniałych oratorów i wybitnych osobowości. Naszym marzeniem jest opracowanie i udostępnianie w Internecie nagrań ze wszystkich dotychczasowych edycji Programu oraz niepublikowanych nagrań Mistrzów.

Realizacja tego przedsięwzięcia wymaga zaangażowania niemałych nakładów finansowych, które przekraczają nasze możliwości. Tylko wspólnie, przy Państwa wsparciu, jesteśmy w stanie zebrać konieczne środki. Liczymy na Państwa zaangażowanie i przekazanie na konto stowarzyszenia dobrowolnych wpłat.

Każda, nawet najmniejsza pomoc jest bezcenna i przyczyni się do zachowania wspaniałych przykładów na to, że w trosce o słuchaczy należy zawsze dbać o słowa oraz treść i formę wypowiedzi.

Razem stwórzmy jak najszerszy krąg miłośników mowy polskiej, by ? parafrazując słowa Mistrza Mowy Polskiej Jeremiego Przybory ? „wespół w zespół” wirusa „moc móc” wzmóc.
Na zdjęciu: Laureaci I edycji Programu Mistrz Mowy Polskiej, podczas uroczystej gali finałowej w 2000 roku.

64 1090 1030 0000 0001 0253 0572
Stowarzyszenie Solidna Firma
ul. Parowcowa 2/8, 02-445 Warszawa

wpisanie w tytule przelewu: „darowizna na cele pożytku publicznego zgodnie z Ustawą”

umożliwi dokonanie odliczenia darowizny zgodnie z Ustawą z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1387 ze zm.)

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com