Nowi Mistrzowie Mowy Polskiej wybrani!

Rozpoczęcie VII edycji Programu ogłoszone zostało w grudniu 2006 r. podczas dorocznych Mistrzostw Polski w Składaniu Życzeń Świątecznych i Noworocznych, organizowanych również przez Magazyn Konsumenta Solidna Firma. Od tego czasu zwracaliśmy się z apelem do wielu instytucji, mediów, stowarzyszeń i samorządów o zgłaszanie nowych kandydatów do zaszczytnego, honorowego tytułu Mistrz… czytaj więcej Nowi Mistrzowie Mowy Polskiej wybrani! czytaj więcej Nowi Mistrzowie Mowy Polskiej wybrani!

dsc_0467

Rozpoczęcie VII edycji Programu ogłoszone zostało w grudniu 2006 r. podczas dorocznych Mistrzostw Polski w Składaniu Życzeń Świątecznych i Noworocznych, organizowanych również przez Magazyn Konsumenta Solidna Firma. Od tego czasu zwracaliśmy się z apelem do wielu instytucji, mediów, stowarzyszeń i samorządów o zgłaszanie nowych kandydatów do zaszczytnego, honorowego tytułu Mistrz Mowy Polskiej. Otrzymaliśmy wiele ciekawych kandydatur, spośród których Rada Programu 30 maja wyłoniła 10 Nominatów. Zostali nimi: Piotr Adamczyk, Leszek Długosz, Jan Kobuszewski, Barbara Krafftówna, Marcin Kydryński, Andrzej Matul, Anna Seniuk, Tomasz Sianecki, Dorota Wysocka-Schnepf i Rafał Ziemkiewicz.

 

dsc_0502

18 czerwca, na kolejnej konferencji w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie, zaprezentowaliśmy tegorocznych Nominatów. Wszystkie wyróżnione osoby są postaciami publicznymi, których kunszt językowy mógł ocenić każdy, kto śledzi polskie filmy, spektakle teatralne, audycje radiowe i telewizyjne. Ich prezentacja oznaczała rozpoczęcie ogólnopolskiego plebiscytu, w czasie którego zainteresowani mogli wskazywać swoich faworytów wyróżniających się polszczyzną piękną, mądrą i poprawną – najbardziej zasługujących na miano Mistrza Mowy Polskiej Vox Populi. Nominowani popularyzowani byli na kuponach do głosowania drukowanych w prasie, na szeroko kolportowanych ulotkach, w spotach radiowych, na stronach internetowych oraz w głosowaniu za pomocą sms-ów.

Wielka Gala Finałowa VII edycji z wręczeniem laurów i wystąpieniami laureatów odbyła się 24 września 2007 roku w Sali Premierowej MULTIKINA w Złotych Tarasach. Po podliczeniu wszystkich głosów Mistrzem Mowy Polskiej w kategorii Vox Populi wybrany został Leszek Długosz. Jury i Rada Programu przyznała tytuły Mistrzów Mowy Polskiej Barbarze Krafftównie, Annie Seniuk i Andrzejowi Matulowi. Nagrodę specjalną – Wawrzyn Mowy Polskiej – otrzymała świętująca 95 urodziny Irena Kwiatkowska.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com