Święto mowy polskiej na Zamku Królewskim

18 czerwca 2007 w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie wręczone zostały nominacje w tegorocznej edycji Programu Społecznego Mistrz Mowy Polskiej. Wcześniej, spośród 70 kandydatów zgłoszonych przez liczne media, stowarzyszenia, instytucje i samorządy, Rada Programu na posiedzeniu w dniu 30 maja wyłoniła 10 Nominowanych. Nominacje wręczali przedstawiciele Patronów Programu, czyli Ministerstwa… czytaj więcej Święto mowy polskiej na Zamku Królewskim czytaj więcej Święto mowy polskiej na Zamku Królewskim

nominacje2007

18 czerwca 2007 w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie wręczone zostały nominacje w tegorocznej edycji Programu Społecznego Mistrz Mowy Polskiej. Wcześniej, spośród 70 kandydatów zgłoszonych przez liczne media, stowarzyszenia, instytucje i samorządy, Rada Programu na posiedzeniu w dniu 30 maja wyłoniła 10 Nominowanych. Nominacje wręczali przedstawiciele Patronów Programu, czyli Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, oraz organizatorzy, jurorzy i sponsorzy, a odebrali je:

  1. Piotr Adamczyk
  2. Leszek Długosz
  3. Jan Kobuszewski
  4. Barbara Krafftówna
  5. Marcin Kydryński
  6. Andrzej Matul
  7. Anna Seniuk
  8. Tomasz Sianecki
  9. Dorota Wysocka-Schnepf
  10. Rafał Ziemkiewicz

Wszystkie wyróżnione osoby są postaciami publicznymi, ich kunszt językowy może ocenić każdy, kto śledzi polskie filmy, spektakle teatralne, audycje radiowe i telewizyjne. W krótkich, 3-minutowych wystąpieniach, publiczność zamkowa otrzymała próbkę ich talentu. W uczcie językowej uczestniczyli również Mistrzowie Mowy Polskiej wyłonieni w poprzednich edycjach: Barbara Wachowicz, Małgorzata Tułowiecka i Bohdan Tomaszewski. Sądząc po atmosferze i emocjach wywołanych wystąpieniami, poziom zawodników tegorocznego konkursu zapowiada się nadzwyczajnie. Publiczna prezentacja Nominatów zbiega się z rozpoczęciem ogólnopolskiego plebiscytu, w czasie którego zainteresowani będą mogli wskazywać swoich faworytów wyróżniających się piękną, mądrą i poprawną polszczyzną. Dziesiątka półfinalistów popularyzowana będzie na plakatach, w prasie, radio, telewizji oraz w Internecie. Osoba, która zbierze najwięcej głosów, otrzyma tytuł Mistrza Mowy Polskiej Vox Populi. Jury złożone z wybitnych językoznawców wybierze kolejnych trzech Mistrzów. Laury wręczone zostaną podczas Gali Finałowej VII edycji 24 września w Warszawie.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com