Gala Finałowa V jubileuszowej edycji

W V jubileuszowej edycji Mistrzami Mowy Polskiej zostali: Magda Umer, Andrzej Turski i Maciej Stuhr. Rada Programowa przyznała dziesięć Nominacji, natomiast o wyborze laureatów zadecydowała publiczność głosująca w Internecie, prasie i przez zgłoszenia telefoniczne do Sekretariatu Programu. W imieniu Rady Programowej wyniki ogłosiła przewodnicząca Danuta Waniek, będąca także przewodniczącą Krajowej… czytaj więcej Gala Finałowa V jubileuszowej edycji czytaj więcej Gala Finałowa V jubileuszowej edycji

95400005-2005

W V jubileuszowej edycji Mistrzami Mowy Polskiej zostali: Magda Umer, Andrzej Turski i Maciej Stuhr. Rada Programowa przyznała dziesięć Nominacji, natomiast o wyborze laureatów zadecydowała publiczność głosująca w Internecie, prasie i przez zgłoszenia telefoniczne do Sekretariatu Programu. W imieniu Rady Programowej wyniki ogłosiła przewodnicząca Danuta Waniek, będąca także przewodniczącą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Wyniki zostały ogłoszone na uroczystej Gali w Teatrze Polskim. Będący w repertuarze teatru fragment spektaklu „Balladyna” Juliusza Słowackiego w reżyserii J.Killiana uświetnił uroczystość.

95400001

Język pisany i język mówiony to dwa zupełnie różne sposoby porozumiewania się. Język mówiony zdaje się być bardziej swobodny, dopuszcza to, co w języku pisanym często uznalibyśmy za błąd. Zapis wypowiedzi ma jednak zalety, można przestudiować jej konstrukcję i myśl przewodnią. Mowa „odarta” z wdzięku osoby ukazuje swoją prawdziwą wartość. Jednak Ci, którzy wypowiadali się na deskach Teatru Polskiego dziękując za Nominacje, a następnie za tytuł Mistrza Mowy Polskiej udowodnili, że zarówno ich wypowiedzi, a także ich zapis to prawdziwe mistrzostwo. Galę prowadzili Jolanta Fajkowska i Paweł Sztompke. To była też wyjątkowa Gala, pierwsza bez udziału pomysłodawcy i inicjatora Programu, zmarłego tragicznie Bogdana Chojny.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com